Disociativní porucha osobnosti

Fotograf George Griefy a jeho pojetí nového tématu „Kopie“ metaforicky odráží stav mysli, kdy dochází k rozdělení. Tedy disociativní poruchu osobnosti. Pak je v podstatě možné úplně všechno.

Svou existenci a vnitřní pochody potřebuji filtrovat skrz uměleckou formu a tou mojí je fotografie. V poslední době mou tvorbou prochází především dva elementy – minimalismus a duplikace.
Výhody minimalismu mě navedly k tomu, abych se více soustředil na podstatu, přičemž neupouštím od experimentů se symetriemi a od hry světel a stínů. Téma “Kopie” mě inspirovalo k práci s rozdělováním předmětů a jejich odrazy. Reprodukce figury skrz odraz a tvorba dvou identických předmětů mě nepřestávají fascinovat.
Motivem zůstávají rostliny, ovoce a rozplývající se barvy. Vše je atmosféricky zabalené do tlumeně zářivých pastelů a jemných struktur.
 
“I am an individual who feels the need to express his inner thoughts through art, in particular through Photography. Lately, I have become interested in the benefits of minimalism, and consequently I am working on keeping solely to the substantial. I love experimenting with symetries, light and shadow. I prefer bright-faded pastel colors for their atmospheric and soft textures.
The theme “copy” inspired me to work with reflections, and divided objects.
I like the way reflections duplicate the illustrated figure, whereas dividing it you creat two identical -most times- objects. Plants, fruits and merging colours have always been parts of my artwork.”

2015_02_kink_george_griefy_01

2015_02_kink_george_griefy_02

2015_02_kink_george_griefy_03

2015_02_kink_george_griefy_04

2015_02_kink_george_griefy_05

2015_02_kink_george_griefy_06
 
foto/text: George Griefy (víc na jeho TUMBLR, INSTAGRAM, FB)
překlad: Nela Kovalčíková
 
(y)
 

Comments